Dietetyk Łódź

Poniedziałek - Piątek : 09:00 - 18:00
Sobota - Niedziela : 09:00 - 14:00
dietetyk łódź pierwsza wizyta

Dietetyk Łódź - Pierwsza Wizyta

Dietetyka w Łodzi - pierwsza wizyta

I Pierwsza wizyta u dietetyka

Przeprowadzamy indywdualny wywiad żywieniowy, zbieramy informacje dotyczące między innymi:

  • kompletnej historii przebytych i leczonych chorób (prosimy naszego pacjenta o dostarczenie aktualnych wyników badań krwi i informacji o przyjmowanych przez pacjenta na stałe leków i czy stosuje suplementy diety),
  • tryb życia klienta, jego aktywności fizycznej, czy uprawia jakieś sporty, jaki rodzaj aktywności ruchowej uprawia itp.,
  • nawyki żywieniowe pacjenta – prosimy żeby przez 3 dowolne dni opisać swój dzienny sposób odżywiania: godziny przyjmowania posiłków, ich rodzaje, stosowane produkty oraz ich ilość, miejsce ich spożywania (np. 7:15 dom – śniadanie: 2 kromki ciemnego pieczywa, masło, 2 plasterki szynki drobiowej, herbata).

Wykonujemy następujące badania:

  • wskaźnik BMI,
  • pomiary antropometryczne 0 dane dotyczące obwodu bioder, talii itp.),
  • analiza składu ciała pacjęta przy użyciu fachowego urządzenia; badanie określa na przykład: zawartość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej oraz ilość wody w organizmie (badanie jest oczywiście nieinwazyjne, jest w pełni bezpieczne, przeciwwskazania dotyczą jedynie osób posiadających rozrusznik serca i kobiet w ciąży)

Na podstawie opisanych powyżej badań i wywiadu omawiamy stan Twojego zdrowia iorganizmu oraz rażące błędy żywieniowe, prezentujemy również wstępny plan dietoterapii.

II Druga wizyta i kolejne u naszej poradni dietetycznej:

  • Przedstawiamy personalny plan żywieniowy dostosowany do charakterystyki i specyfiki organizmu pacjenta, zdiagnozowanej w trakcie pierwszej wizyty.
  • Obserwujemy i analizujemy postępy wynikające ze stosowania zaproponowanej przez nas diety i notujemy efekty odchudzania.
  • Wprowadzamy na bieżąco modyfikacje diety i korekty do niej w leczeniu dietetycznym.

Jeśli pragniesz osiągnąć trwały efekt odchudzania lub zastosować dietę minimalizujące skutki swej choroby, z miła chęcią udzielimy profesjonalnego wsparcia podczas przeprowadzonej konsultacji.

Kontakt z Dietetykiem

Partnerzy Firmy

Porady Dietetyka

Orkisz w diecie człowieka

Bardzo ciekawy temat traktujący o zastosowaniu orkiszu i produktów go zawierających. Niewiele osób wie jak szerokie może on mieć zastosowanie w naszej diecie

Przeczytaj„E” w produktach

Osoby dbające o dietę i chcące właściwie się odżywiać powinny koniecznie zapoznać się z tym artykułem dietetyka. Znadziecie Państwo w nim wiele przydatnych informacji.

PrzeczytajO mleku w diecie człowieka

W mniemaniu wielu osób mleko ale także inne produkty nabiałowe są bardzo zdrowe i potrzebne w diecie człowieka. Tylko czy tak jest na pewno? Nasz dietetyk to wie. Zobaczcie.

PrzeczytajPrzepisy Dietetyczne

Warzywa pieczone w piekarniku

Soczyste, pełne aromatu warzywa pieczone z dodatkiem oliwy i delikatnych ziół. Pyszne na przekąskę na przykład podane z sosem czosnkowym.

Puree z dyni

Bardzo proste, wręcz banalne w przygotowaniu puree z dyni jest idealną wręcz bazą do zup, zapiekanek czy ciast. Bardzo ciekawy przepis.

Sałatka z pieczoną cukinią

Sałatka z pieczoną cukinią i fetą smakuje świetnie, do tego świeże warzywa, prażone pistacje i lekki winegretjest naprawdę pysznie.

Koktajl jagodowo - bananowy

Jagody i banan to doskonałe połączenie. Koktajl, który smakuje wyśmienicie i nie wymaga żadnego dosładzania, słodycz owoców jest wystarczająca.

Góra↑