Dietetyk Łódź

Poniedziałek - Piątek : 09:00 - 18:00
Sobota - Niedziela : 09:00 - 14:00
dietetyk łódź - diety

Diety

Dieta – sposób odżywiania. Potocznie często używane nieprawidłowo, w stosunku do diet odchudzających. Termin dieta, stosowany w nauce o żywieniu człowieka ma różne znaczenia. Ogólnie wyróżnia się 4 rodzaje diet:

  • dieta zwyczajowa (naturalna) - to powszechny w danej społeczności sposób odżywiania się,
  • dieta alternatywna - to przyjęty w sposób świadomy sposób odżywiania się mający na celu rezygnację ze stosowania niektórych pokarmów i metod ich przygotowania (np. wegetarianiam),
  • dieta lecznicza - to żywienie w którym z przyczyn zdrowotnych zmodyfikowano podaż produktów spożywczych (produkty zalecane, dozwolone i zabronione), konsystencję diety, techniki kulinarne. W medycynie pod nazwą dieta rozumie się dietę leczniczą,
  • dieta doświadczalna - to specjalnie skomponowane pożywienie wykorzystywane w badaniach żywieniowych, które mogą być prowadzone na zwierzętach laboratoryjnych lub ludziach.

Pewną popularnością cieszą się też diety niskowęglowodanowe, zalecające większe spożycie tłuszczów i białek. W Polsce jest to tzw. dieta Kwaśniewskiego (zwana też przez zwolenników żywieniem optymalnym), w innych krajach popularna jest podobna dieta Atkinsa. Diety te stoją jednak w ostrej sprzeczności z powszechnie akceptowanymi przez większość ośrodków naukowych zajmujących się kwestiami zdrowego odżywiania, zasadami prawidłowej diety. Np. Komitet Terapii Wydziału VI Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk uważa, że dieta Kwaśniewskiego jest " wybitnie szkodliwa dla zdrowia".

Jedną z popularnych diet jest dieta wegańska, ściśle związana z ogółem diet wegetariańskich, zakładająca odrzucenie wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Niskotłuszczowa dieta wegańska bardzo korzystnie wpływa na kontrolę cukru, jak i układ krwionośny (m.in. znaczny spadek "złego" cholesterolu) osób z cukrzycą. Jest skuteczniejsza niż diety zwykle polecane dla takich osób. Zostało to wielokrotnie potwierdzone badaniami klinicznymi.

Źródło Wikipedia

Zachęcamy do zapoznania się z dietami polecanymi przez naszego dietetyka. Szczegóły poniżej. Zapraszamy.

Partnerzy Firmy

Diety proponowane przez dietetyka

Dieta Hollywood

Jeżeli przepadamy za owocami i warzywami i chcemy osiągnąć szybkie efekty stosowania diety, powinniśmy zastosować dietę hollywoodzką, zwaną także amerykańską, wypromowaną przez megagwiazdy filmowe takie jak Marylin Monroe czy Elizabeth Taylor.

Przeczytaj

Dieta po diecie

Po zakończeniu pewnej diety wiele pań zadaje sobie pytanie: co robić dalej? Na nieszczęście dużo kuracji odchudzających stworzonych jest jedynie na pewien okres czasu, zwłaszcza diety bardziej rygorystyczne, ingerujące przeważnie, niestety w nasze zdrowie.

Przeczytaj

Dieta Oczyszczająca

W dzisejszych czasach, na świecie z każdej strony otaczają nas różnorodne, groźne toksyny, które bardzo negatywnie wpływają na nasz organizm i nasze samopoczucie. Większość z nich nie działa jednak błyskawicznie...

Przeczytaj

Góra↑