Dietetyk Łódź

Poniedziałek - Piątek : 09:00 - 18:00
Sobota - Niedziela : 09:00 - 14:00
dietetyka łódź - przepisy

Przepisy Dietetyka

W tym miejscu będziemy zamieszczać wybrane przez dietetyka przepisy, które mają wspomagać proces dietoterapii. Postaramy się wyselekcjonować dla Was tylko wartościowe przepisy mający istotny wpływ na Waszą dietę i samopoczucie. Szczegółowe przepisy znajdziecie poniżej. Na poczatku przybliżymy jednak samą definicję przepisu kulinarnego.

Przepis kulinarny

Przepis kulinarny jest to opis czynności prowadzących do przygotowania potrawy. Zbiory przepisów kulinarnych nazywane są książkami kucharskimi.

Współczesny przepis kulinarny jest przeważnie ułożony według jednego schematu i zawiera kolejno:

  • nazwę potrawy i ewentualnie krótkie wprowadzenie
  • listę potrzebnych składników wraz z podaniem ich ilości, czasem także specjalne wyposażenie niezbędne do przygotowywania potrawy
  • opisane krok po kroku kolejne czynności prowadzące do otrzymania potrawy, wraz z podaniem czasu niektórych działań, np. obróbki termicznej
  • sposób podania potrawy
  • niekiedy informacje dodatkowe, w rodzaju zamienników niektórych składników, stopnia trudności przygotowywania potrawy, jej kosztu czy wartości kalorycznej.

Przepisy naszego dietetyka będą oczywiście tworzone w zachowaniu opisanych powyżej ram.

Zapraszamy do lektury i aktywnego wykorzystywania zamieszczonych przepisów.

Partnerzy Firmy

Przepisy Dietetyka

Warzywa pieczone w piekarnikuNOWY PRZEPIS

Soczyste, pełne aromatu warzywa pieczone z dodatkiem oliwy i delikatnych ziół. Pyszne na przekąskę na przykład podane z sosem czosnkowym.

Puree z dyniNOWY PRZEPIS

Bardzo proste, wręcz banalne w przygotowaniu puree z dyni jest idealną wręcz bazą do zup, zapiekanek czy ciast. Bardzo ciekawy przepis.

Sałatka z pieczoną cukiniąNOWY PRZEPIS

Sałatka z pieczoną cukinią i fetą smakuje świetnie, do tego świeże warzywa, prażone pistacje i lekki winegret jest naprawdę bardzo pysznie.

Koktajl jagodowo - bananowyNOWY PRZEPIS

Jagody i banan to doskonałe połączenie. Koktajl, który smakuje wyśmienicie i nie wymaga żadnego dosładzania, słodycz owoców jest wystarczająca.

Góra↑